Vestuvės rudenį. Dekoras

Atėjo ruduo. Kaip dekoruoti vestuves?

Planavimo ypatumai Visi įrašai

Ruduo nuo seno buvo laikomas vestuvėms tinkamiausiu laiku. Lietuvoje, kur vasara trumpa, žiema šalta, o pavasaris itin nenuspėjamas – toks pasirinkimas išties logiškas. Žinoma, didelį vaidmenį vaidino ir agrarinė kultūra, kurioje šventės atidedamos po visų lauko darbų, tačiau net ir dabar pasirinkę savo vestuves kelti rudenį, jaunieji nesigaili.

Ruduo – gausos, gėrybių ir ryškių spalvų metas, tad vestuvėms suteikia visai kitokią, savitą ir labai romantišką nuotaiką. Vestuvėms vykstančioms rudenį labai dera gausus gamtos dovanų dekoras suderintas su prabangiomis detalėmis. Priklausomai nuo šventės vietos ir jaunųjų skonio, rudeniniam šventės dekorui galima naudoti beveik visas rudens gėrybes: šermukšnius, putinus, vynuoges, rugių, avižų, kvietrugių varpas, viržius, astras, kardelius, jurginus, moliūgus, žirnius, obuolius, samanas ir t. t. Rudenį dominuoja tamsiai žalia, raudona, geltona, oranžinė spalvos, tad jų reikėtų nebijoti ir vestuvių dekore. Šių spalvų augalai dera su aukso, sidabro, stiklo ar medžio žvakidėmis, vazomis, indais. Išradingas floristas sugebės skoningai suderinti gėlių žiedus su sodo ar miško gėrybes.

Stalo kortelių laikiklius galima pagaminti iš kaštonų, gilių ar medžio tošies, o žvakides, vazas dabinti rojaus obuoliukais, vynuogėmis, samanomis, šermukšniais suderintais su gėlių žiedais. Dažnai baiminamasi, kad panaudojus šventės dekore moliūgus kils asociacijos su Helovino švente – ši baimė nepagrįsta, sumaniai panaudojus moliūgus jie gali tapti nuostabiu dekoro akcentu. Moliūgai gali atstoti vaisių dubenis, gėlių vazas ar būti gausių rudeniškų kompozicijų dalimi foto kampelyje, prie įėjimo į puotos vietą, ant stalų ar kitur.

Ruduo taip pat ir vyno metas. Jei vestuvės rengiamos tinkamu laiku, galima svečiams surengti pirmojo tų metų vyno degustaciją, taip pat vyno tema gali atsispindėti dekore: stilizuotos vyno bačkos vietoje stalų užkandžiams, desertams ar gėrimams, iš vyno kamščių pagaminta lenta su nuotraukomis ar stalo kortelių laikikliai, į vyno butelius ar taures sumerktos gėlės, vynuogės gėlių puokštėse – visa tai labai dera rudeniškose vestuvėse.

Reikia pažymėti, kad jau minėtos rudens spalvos turi melancholijos, nostalgijos prieskonį – praėjusi vasara ne vieną priverčia susimąstyti apie laiko tėkmę, tad verta pagalvoti ar Jums tokia vestuvių tema priimtina. Jeigu norite šventės dekore matyti tik šviesą, skaidrumą, lengvumą, taip pat nebūtina bėgti nuo rudens. Tik reikėtų vengti rudens gėrybių ir ryškiaspalvių gėlių šventės dekore, geriau panaudoti nunokusias žiemkenčių varpas, beržo tošį ar šviesius kardelius, kurių gausios puokštės atrodo itin prabangiai.

Ruduo diktuoja ir valgiaraščio madas. Patiekalai gali būti sodresni, sunkesni, gaminti iš žvėrienos, raudonos mėsos, praturtinti padažais, troškintomis daržovėmis, grybais ar uogomis. Žvarbesnę dieną galima pagalvoti ir apie svečių vaišinimą karštu vynu, žolelių arbatomis, medumi, šiltais desertais.

Rudeniškos vestuvės originalumu, dekoro galimybėmis ir stiliaus variacijomis nei kiek nenusileidžia vasariškoms, tad renkantis vestuvių datą verta pagalvoti ir apie šį metų laiką.

Straipsnį parengė wed.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *