Fotografas mėgėjas vestuvėms – ar verta?

XXI amžius, technologijos ir informacija visur, visada ir visiems pasiekiamos ranka. Todėl natūralu, kad vis daugiau žmonių savo laisvalaikiu ir hobiu pasirenka fotografiją. Kiekvienas skaitantis šį straipsnį, tikriausiai, jau pagalvojo apie savo draugą, pažįstamą ar giminaitį, kuris turi įsigijęs neblogą fotoaparatą, nuolatos skaito su fotografija susijusią informaciją internete ir dažnai artimuosius nustebina tikrai gražiomis nuotraukomis.

Iš tiesų, labai smagu turėti tokį žmogų artimųjų rate, nes jis pasirūpina, kad draugų susibūrimai, iškylos į gamtą, gimtadieniai ar kitos smagios progos neliktų neįamžintos. Net ir profesionalūs fotografai pripažįsta, kad tikrai ne kiekvienai progai verta samdyti profesionalą. Juk kartais pats renginio žanras ir vėlesnis nuotraukų panaudojimas parodo, kad užtenka mėgėjo.

Gimtadieniai, Kalėdos, Velykos, Joninės, Helovynai ir kitos progos tikrai vertos būti įamžintos nuotraukose, tačiau jos kartojasi kasmet ir kiekvieną kartą samdyti profesionalų fotografą tikrai nėra reikalo, ypač jeigu artimųjų rate yra fotorgrafas mėgėjas. Toks žmogus mielai užfiksuos smagias akimirkas, o žiūrėdami nuotraukas netgi galėsite stebėti, kaip jis bėgant laikui tobulėja.

Mėgėjiška fotografija taip išpopuliarėjo, kad neretai ir būsimi jaunavedžiai svarsto savo vestuvių šventę patikėti būtent tokiam fotografui. Pagrindiniai argumentai rinktis ne profesionalą, o fotografą mėgėją paprastai yra kaina ir noras vestuvių šventėje matyti kuo mažiau nepažįstamų žmonių.
Vis dėlto toks sprendimas yra labai rizikingas.

Vestuvių fotografija jau seniai peržengė šeimos albumo rėmus. Šiuolaikinė vestuvių fotografija – tai atskira meno šaka. Vestuvių fotografija iš kitų švenčių fiksavimo išsiskiria savo žanru, specifika. Šioje srityje nuolat atsiranda pasaulinių naujovių, organizuojamos tarptautinės parodos, įvairūs apdovanojimai ir t. t. Todėl jeigu tikrai norite, kad Jūsų šventė būtų įamžinta įspūdingai, o nuotraukos dar ilgus metus keltų pasigėrėjimą, geriau rinktis profesionalų fotografą. Vestuvės – šventė, kuri vyksta tik kartą gyvenime, tad ją organizuojant reikia maksimaliai vengti rizikos, o fotografas mėgėjas – visada yra rizika. Nuo profesionalo jį skiria vienas žodis „gal“. Mėgėjas gal gerai įmažins Jūsų vestuves, gal Jums patiks visos nuotraukos, gal nesigailėsite savo pasirinkimo. Renkantis profesionalą, žodį „gal“ pakeičia žodis „tikrai“ – skirtumas akivaizdus.

Žinoma, pasirinkti tinkamą fotografą iš profesionalų irgi gali pasirodyti sudėtinga, nes pasiūla didelė ir tai baugina, tačiau čia galioja kelios paprastos taisyklės: pabendraukite su keliais fotografais; rinkitės tą, kurio nuotraukų stilius Jums priimtiniausias, kuris Jums labiausiai patinka kaip žmogus, su kuriuo lengviausiai sekasi bendrauti; prašykite parodyti kuo daugiau nuotraukų iš vienos šventės ir, žinoma, pasidomėkite kitų porų atsiliepimais.

Jeigu bijote rizikuoti, bet vis tiek Jūsų neapleidžia mintis apie fotografą mėgėją, visada galima rinktis variantą, kai šventėje smagias akimirkas fiksuoja ne tik profesionalus fotografas, bet ir svečiai. Momentiniai fotoaparatai arba prašymas fiksuoti šventę mobiliaisiais telefonais tikrai patiks daugeliui svečių, o Jūs kartu su profesionalo padarytomis nuotraukomis, turėsite ir daug šventės dalyvių užfiksuotų akimirkų.

Taigi fotografams mėgėjams geriau palikite šventes, kurios Jūsų gyvenime būna ne kartą ir ne du, o vestuvėms rinkitės profesionalą.

Komentaras apie “Fotografas mėgėjas vestuvėms – ar verta?

  1. Sveiki.Mėgėjas-profesionalas?Skirtingos sąvokos ir…kokybė.Aišku ir užsakymo pinigai.Puikiai čia viskas aprašyta.Vestuvės planuojamos ilgai.Taupoma tam biudžetas.Mokėkit protingai,ne tūkstančius…Bet ir ne 50€…

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *